Centrum sociální péče Žamberk

Pečovatelská služba Žamberk

Usnadňujeme život klientů podporou a pomocí dle jejich potřeb...... aby mohli žít ve svých domácnostech navyklým způsobem života

Kde a kdy naše služby poskytujeme?

Provozní doba: Denně od 6.00 do 22.00 hodin Pečovatelka v rámci provozní doby poskytuje nezbytnou péči na základě předchozí domluvy, individuálního plánu a potřeb klienta.Základní pracovní doba: pracovní dny 6.30 – 15.00 Místo poskytování sociální služby: Domácnosti klientů na území města Žamberk a okolních obcí v rámci obvodu pověřeného úřadu Žamberk (PO II): Česká Rybná, České Petrovice, Dlouhoňovice, Hejnice, Helvíkovice, Kameničná, Klášterec nad Orlicí, Kunvald, Líšnice, Lukavice, Pastviny, Záchlumí (dle dohod s jednotlivými obcemi), případně i v dalších obcích (dle potřebnosti).

Novinky

Pro koho je služba určena?

Našich služeb mohou využít: osoby, které mají sníženou soběstačnost a jejichž zdravotní stav vyžaduje pomoc jiné osoby rodiny s dětmi, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné osoby Naše služby nemůžeme poskytnout: osobám, které nejsou v nepříznivé sociální situaci, které jsou schopny si péči o svoji osobu, domácnost i kontakt s okolím zajistit samy osobám mimo vymezené území pro poskytování služby

KDE NÁS NAJDETE? Centrum sociální péče  /  Albertova 357  /  564 01 Žamberk


DĚKUJEME

MŠ SLUNÍČKO ŽAMBERK

Obrázky a výtvory dětí z MŠ Sluníčko v Žamberku zdobily prostory v budově "Penzionu". Děti letos nemohly přijít v průběhu roku vystoupit a potěšit obyvatele a klienty pečovatelské služby osobně, proto je pozdravily krásnými obrázky, kterými jsme plnili nástěnky. 

                  

ZŠ TYRŠOVA ŽAMBERK

Také ZŠ Tyršova v Žamberku, kteří nás pravidelně navštěvují se svým vystoupením, si k nám našli cestu. Formou dopisů, pohlednic, přáníček, obrázků a výrobků s námi prošli čtvero ročních období. Přáníčka a pohlednice putovaly do schránek nájemníku a obrázky zdobily nástěnky ve společných prostorách „Penzionu“.

         

KLUB ŽEN Z HELVÍKOVIC

Vánočním cukrovím s milým přáním letos potěšily nájemníky "Penzionu" i klienty pečovatelské služby ženy z Klubu žen z Helvíkovic. 

PROJEKT "KAVÁRNA"

Projekt „Kavárna“ - dobrovolnický projekt, který pomáhá seniorům smysluplně vyplnit volný čas, si v letošním roce pro nájemníky „Penzionu“ připravil bezkontaktní aktivity. Byly to např. podpora a "pohlazení" po telefonu, napečení mikulášských perníčků a vánočního cukroví.

  

MANŽELÉ PEŠKOVI - DÁRKY PRO KLIENTY

Manželé Kateřina a Tadeáš Peškovi přinesli našim klientům úžasné dárky v podobě voňavých čajů s příznačnými názvy: Anděl strážný👼 , Dobrá nálada😁 a Čaj štěstí🍀. Mladým manželům Peškovým moc děkujeme.

 PROJEKT "JEŽÍŠKOVA VNOUČATA"

Děkujeme všem Ježíškovým vnoučatům, kteří rozjasnili tváře 10 klientům pečovatelské služby. Mezi přáními se objevily např. knihy, povlečení, živé květiny pro radost, balíčky dobrot, aj.

 

VÝPOMOC SE ZAJIŠTĚNÍM NÁKUPŮ KLIENTŮM PEČOVATELSKÉ SLUŽBY

Na naší říjnovou výzvu, ve které jsme hledaly dobrovolníky na dočasnou výpomoc se zajištěním nákupů pro své klienty, zareagovaly a velmi ochotně pomáhaly dobrovolnice paní Yvona Frankova, Jitka Svobodová, Lída Adamcová a Eva Langrová. Poděkování patří také Českému červenému kříži - paní Jitce Dolečkové - která nám také s nákupy pomáhala.