Návštěva radního Pavla Šotoly v Žamberku

... výňatek z tiskové zprávy týkající se naší služby:

Terénní a ambulantní péče je tu příkladná

„V Žamberku na druhé straně velmi dobře fungují terénní a ambulantní služby pro seniory a další potřebné občany. Ty zde provozuje Centrum sociální péče města. Poskytuje služby jak lidem bydlícím v městském bytovém domě zvláštního určení, tak i v domácím prostředí v okruhu 20 kilometrů. Jsou příkladní v tom, že se soustředí pouze na odbornou pečovatelskou činnost, ve které se stále vzdělávají. Opustili tak činnosti, které s péčí přímo nesouvisí. Například se jedná o správu budov, komerční úklid či rozvoz obědů,“ ocenil Pavel Šotola.

Starají se o lidi bez ohledu na věk a diagnózu

„Staráme se o lidi bez ohledu na věk a diagnózu. Nyní jsou ve věku od 22 do 101 let. Pokud je možné, aby klienti zůstali ve svém prostředí, snažíme se to ve spolupráci s rodinou a zdravotníky zajistit. Proto jsme prodloužili i naši provozní dobu. Často jsou rodiny překvapené, jak to jde s naší pomocí zvládnout,“ konstatovala ředitelka Centra sociální péče města Žamberk Miroslava Krajčírová.

Centrum sociální péče města nedávno oslavilo 30 let

Centrum, které nedávno oslavilo 30 let, může využívat k různým činnostem i společné prostory penzionu, jako společenskou místnost, kapli, tělocvičnu či tvořivé dílny. Klienti se tu setkávají s dětmi. Mají zde různé programy a mohou trávit i společný čas.

Ředitelka centra poděkovala Pavlu Šotolovi i za funkčnost krajských dotací: „Jsem ráda, že krajský systém zohledňuje aktuální potřebu služeb a motivuje nás k dalšímu rozvoji. To není zdaleka běžné,“ dodala Miroslava Krajčírová.

 Úplné znění tiskové zprávy z návštěvy radního Pavla Šotoly v Žamberku viz odkaz níže.

https://krajprorodinu.cz/

 Návštěva radního Pavla Šotoly v Žamberku  Návštěva radního Pavla Šotoly v Žamberku  Návštěva radního Pavla Šotoly v Žamberku  Návštěva radního Pavla Šotoly v Žamberku  Návštěva radního Pavla Šotoly v Žamberku  Návštěva radního Pavla Šotoly v Žamberku  Návštěva radního Pavla Šotoly v Žamberku  Návštěva radního Pavla Šotoly v Žamberku  Návštěva radního Pavla Šotoly v Žamberku

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.