CHCEME ŽÍT DOMA

Z aktuálního průzkumu Institutu sociální práce z.s. (se kterým spolupracuje i naše služba) ve spolupráci s agenturou NMS Market Research vyplynulo, že Češi chtějí žít doma i v případě, kdy nebudou na vše stačit sami. Stěhování do pobytového zařízení by volil jen zlomek populace, a to ještě ne vždy jako ideální řešení. Žít doma chce podle průzkumu 8 z 10 Čechů – i když budou závislí na pomoci druhých z důvodu pokročilého věku, vážné nemoci, ale i po úrazu, nebo například se zdravotním postižením. Ústavní péči, např. domov pro seniory, by volila pouze čtvrtina lidí. Více než polovina z nich by se pro ni rozhodla z důvodu neznalosti jiných forem podpory, například terénní pečovatelské služby, nebo že nechce starostí o sebe zatěžovat rodinu ani blízké …

Celé výsledky průzkumu zde: https://zitdoma.cz/vetsina-cechu-chce-zit-doma

Na přání žít doma reaguje naše pečovatelská služba již svou dřívější transformací a to přeměnou svého zaměření – od dříve převažující činnosti, ke které patřil rozvoz obědů či zajištění úklidů, což však nabízejí i firmy nyní běžně působící na trhu, jsme přešli k zajištění skutečné péče o lidi, kteří se bez pomoci neobejdou – naše služba jim je zajištěna po celý den a to i o víkendu, tedy 365 dní v roce.

CHCEME ŽÍT DOMACHCEME ŽÍT DOMA

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.