STATISTIKA r. 2022

I v loňském roce jsme se snažili naplňovat naše poslání, tedy usnadňovat život klientů podporou a pomocí - tak aby mohli žít ve svých domácnostech navyklým způsobem života. Přinášíme statistické údaje využití pečovatelských úkonů a informace, které Vám poskytnou odpověď, pro koho tu jsme.

Celkem jsme poskytli více než 9 700 hodin přímé péče. Naší cílovou skupinou byli v roce 2022 zejména osoby s chronickým onemocněním, dále senioři a osoby s duševním onemocněním, se zrakovým, mentálním a zdravotním postižením.
Péči jsme poskytli celkem 84 osobám – z toho je 55 žen a 29 mužů.

Z celkového počtu žije 47 klientů v městském bytovém domě v Albertově ulici – tzv. Penzionu a 37 klientů bydlí v různých částech Žamberka i v okolních obcích. Průměrný věk osob, o které pečujeme je 80 let. Nejmladšímu klientovi je 15 let, nejstaršímu 99 let. Věkové rozpětí osob, kterým můžeme poskytovat naše úkony, je široké. Jsme tu pro všechny v nepříznivé sociální situaci bez omezení věku.

Pečujeme o klienty ve všech stupních závislosti na pomoci druhé osoby – ve třetím a čtvrtém stupni závislosti jsme měli za loňský rok 19 klientů (což je čtvrtina našich klientů)– jsme schopni postarat se i o člověka plně upoutaného na lůžko nebo v terminálním stadiu života, obvykle s dopomocí blízkého.

Největší podíl hodin poskytnuté péče představuje pomoc při oblékání, přesun na lůžko, pomoc při podání jídla, dále osobní hygiena, nákupy, pochůzky, doprovázení a sociální poradenství. Co přesně jsme schopni poskytnout se dozvíte v následující tabulce.

POSKYTNUTÉ PEČOVATELSKÉ ÚKONY V ROCE 2022

 

Běžná péče, asistence, dohled (pomoc při oblékání, při přesunu na lůžko či vozík, pomoc při přípravě, ohřátí a podání jídla – snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře; příprava a podání jídla a  pití u ležících a imobilních klientů, připomenutí užití léků, pomoc s orientací – trénování paměti, předčítání knih, povídání – vzpomínání, hraní her)

 6 159 hodin

Pomoc při osobní hygieně (koupání, sprchování, ošetření krémem, výměna inkontinenčních pomůcek, pomoc při použití WC)

1553 hodin

Pomoc při zajištění chodu domácnosti

130 hodin

Nákupy a pochůzky

1219 hodin

Doprovody (na procházku, do obchodu, k lékaři, na poštu, na úřad, do cukrárny, do knihovny, doprovod osoby na vozíku apod.)

 658 hodin

Poskytnutí podmínek pro osobní hygienu (využití naší bezbariérové koupelny)

624 x

Praní a žehlení prádla

613 kg

Doprava pečovatelským autem po Žamberku

571 x

Doprava pečovatelským autem mimo Žamberk

1 111 km

 

 

STATISTIKA  r. 2022

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.