VYUŽITÍ PEČOVATELSKÝCH ÚKONŮ V R. 2023

Celkem jsme poskytli více než 10 000 hodin přímé péče.

Naší cílovou skupinou byli v roce 2023 zejména osoby s chronickým onemocněním, dále senioři a osoby s duševním onemocněním, se zrakovým, mentálním a zdravotním postižením.

Péči jsme poskytli celkem 85 osobám – z toho je 54 žen a 31 mužů.

Z celkového počtu žije 46 klientů v městském bytovém domě v Albertově ulici – tzv. Penzionu a 39 klientů bydlí v různých částech Žamberka i v okolních obcích.

Průměrný věk osob, o které pečujeme je 80 let. Nejmladšímu klientovi bylo 22 let, nejstaršímu 101 let. Věkové rozpětí osob, kterým můžeme poskytovat naše úkony, je široké. Nejvíce klientů máme ve věkovém rozmezí od 71 do 90 let - 65 osob. V rozmezí 91 až 101 let jsme pomohli v loňském roce 11 klientům. Jsme tu pro všechny v nepříznivé sociální situaci bez omezení věku. 

Pečujeme o klienty ve všech stupních závislosti na pomoci druhé osoby. Čtvrtina našich klientů je ve třetím a čtvrtém stupni – jsme schopni postarat se i o člověka plně upoutaného na lůžko nebo v terminálním stadiu života, obvykle s dopomocí blízkého.

Největší podíl hodin poskytnuté péče představuje pomoc při oblékání, přesun na lůžko, pomoc při podání jídla, dále osobní hygiena, nákupy, pochůzky, doprovázení a sociální poradenství. 

 PEČOVATELSKÉ ÚKONY V ROCE 2023 

Běžná péče, asistence, dohled (pomoc při oblékání, při přesunu na lůžko či vozík, pomoc při přípravě, ohřátí a podání jídla - snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře; příprava a podání jídla a pití u ležících a imobilních klientů, připomenutí užití léků, pomoc s orientací – trénování paměti, předčítání knih, povídání – vzpomínání, hraní her)

 6 122 hodin

Pomoc při osobní hygieně (koupání, sprchování, ošetření krémem, výměna inkontinenčních pomůcek, pomoc při použití WC)

1 978 hodin

Pomoc při zajištění chodu domácnosti

247 hodin

Nákupy a pochůzky

1 183 hodin

Doprovody (na procházku, do obchodu, k lékaři, na poštu, na úřad, do cukrárny, do knihovny, doprovod osoby na vozíku apod.)

 523 hodin

Poskytnutí podmínek pro osobní hygienu (využití naší bezbariérové koupelny)

691 x

Praní a žehlení prádla

835,5 kg

Doprava pečovatelským autem po Žamberku

525 x

Doprava pečovatelským autem mimo Žamberk

1 940 km

 

VYUŽITÍ PEČOVATELSKÝCH ÚKONŮ V R. 2023

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.