Centrum sociální péče Žamberk

Pečovatelská služba Žamberk

Usnadňujeme život klientů podporou a pomocí dle jejich potřeb...... aby mohli žít ve svých domácnostech navyklým způsobem života

Kde a kdy naše služby poskytujeme?

Provozní doba: Denně od 6.00 do 22.00 hodin Pečovatelka v rámci provozní doby poskytuje nezbytnou péči na základě předchozí domluvy, individuálního plánu a potřeb klienta.Základní pracovní doba: pracovní dny 6.30 – 15.00 Místo poskytování sociální služby: Domácnosti klientů na území města Žamberk a okolních obcí v rámci obvodu pověřeného úřadu Žamberk (PO II): Česká Rybná, České Petrovice, Dlouhoňovice, Hejnice, Helvíkovice, Kameničná, Klášterec nad Orlicí, Kunvald, Líšnice, Lukavice, Pastviny, Záchlumí (dle dohod s jednotlivými obcemi), případně i v dalších obcích (dle potřebnosti).

Novinky

Pro koho je služba určena?

Našich služeb mohou využít: osoby, které mají sníženou soběstačnost a jejichž zdravotní stav vyžaduje pomoc jiné osoby rodiny s dětmi, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné osoby Naše služby nemůžeme poskytnout: osobám, které nejsou v nepříznivé sociální situaci, které jsou schopny si péči o svoji osobu, domácnost i kontakt s okolím zajistit samy osobám mimo vymezené území pro poskytování služby

KDE NÁS NAJDETE? Centrum sociální péče  /  Albertova 357  /  564 01 Žamberk


MALÉ OHLÉDNUTÍ ZA PODZIMNÍMI KAVÁRNAMI V PENZIONU

Podzimní sérii Kaváren jsme odstartovali v pátek 3.10. Na programu byly jednoduché hádanky, úkoly a vědomostní postřehy. Celé odpoledne se neslo v příjemném duchu, kdy jsme se naučili i spoustu motorických dovedností, připomněli si české říkanky i písně.

Na listopadovou kavárnu přijaly pozvání seniorky z Jablonného nad Orlicí, které nám přijely zatančit Českou besedu v tematickém oblečení. O taneční vystoupení byl velký zájem, společenská místnost Penzionu byla zaplněna do posledního místa. Po samotném vystoupení s námi tanečnice poseděly a popovídaly si nad šálkem dobré kávy.

Adventní čas jsme již po třetí zahájili s knihařkou Evou Tobiškovou.  I letos si pro nás připravila vánoční dekoraci, konkrétně závěsnou hvězdu s andělíčkem. Všechny výrobky byly velice povedené a každý kus byl originál. Vánoční čas jsme si provoněli horkým punčem a navodili si tak tu správnou sváteční atmosféru.

Hosté Kavárny se mohou na konci prosince těšit na vystoupení pěveckého souboru Kamínek, který je také pravidelným hostem.

Všem účastníkům, kteří k nám v roce 2019 zavítali, moc děkujeme. Nejen za jejich krásná a obohacující vystoupení, ale zejména za to, že ve svém volném čase myslí na druhé a přinášejí jim radost.

Velké poděkování patří také dobrovolnicím, které kavárnu připravují stále se stejným elánem a nadšením jako tomu bylo na počátku projektu.

Za spokojené návštěvníky Lucie Hlásecká