Centrum sociální péče Žamberk

Pečovatelská služba Žamberk

Usnadňujeme život klientů podporou a pomocí dle jejich potřeb...... aby mohli žít ve svých domácnostech navyklým způsobem života

Novinky

KDE NÁS NAJDETE? Centrum sociální péče  /  Albertova 357  /  564 01 Žamberk


Pečovatelská služba

Jsme pečovatelská služba, která usnadňuje život klientů podporou a pomocí dle jejich potřeb, aby mohli žít ve svých domácnostech navyklým způsobem života.

 

 Kdy a kde naše služby poskytujeme?

Provozní doba:

Denně od 6.00 do 22.00 hodin

Pečovatelka v rámci provozní doby poskytuje nezbytnou péči na základě předchozí domluvy, individuálního plánu a potřeb klienta.Základní pracovní doba: pracovní dny 6.30 – 15.00

Místo poskytování sociální služby:

Domácnosti klientů na území města Žamberk a okolních obcí v rámci obvodu pověřeného úřadu Žamberk (PO II): Česká Rybná, České Petrovice, Dlouhoňovice, Hejnice, Helvíkovice, Kameničná, Klášterec nad Orlicí, Kunvald, Líšnice, Lukavice, Pastviny, Záchlumí (dle dohod s jednotlivými obcemi), případně i v dalších obcích (dle potřebnosti).

 

Pro koho je služba určena?

Našich služeb mohou využít:

osoby, které mají sníženou soběstačnost a jejichž zdravotní stav vyžaduje pomoc jiné osoby rodiny s dětmi, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné osoby

Naše služby nemůžeme poskytnout:

osobám, které nejsou v nepříznivé sociální situaci, které jsou schopny si péči o svoji osobu, domácnost i kontakt s okolím zajistit samy osobám mimo vymezené území pro poskytování služby

 

S čím Vám můžeme pomoci?

Pomůžeme Vám s tím, co sami nezvládáte, v čem potřebujete pomoc a podporu.

 POMOC PŘI ZVLÁDÁNÍ BĚŽNÝCH ÚKONŮ PÉČE O VLASTNÍ OSOBU

Poskytneme Vám asistenci při přesunu na lůžko i vozík, pomůžeme při prostorové orientaci i samostatném pohybu. Pomůžeme Vám s oblékáním i svlékáním, včetně speciálních pomůcek. Pomůžeme Vám s použitím WC, při výměně inkontinenčních pomůcek. Připomeneme Vám, že je čas vzít si léky.

 

 

POMOC PŘI OSOBNÍ HYGIENĚ NEBO POSKYTNUTÍ PODMÍNEK PRO OSOBNÍ HYGIENU

Pomůžeme Vám s celodenní celkovou hygienou – sprchování, koupání, ošetření krémem. Umožníme Vám využití bezbariérové koupelny v našem centru, která je vybavena zvedacím zařízením.

 

POSKYTNUTÍ STRAVY NEBO POMOC PŘI ZAJIŠTĚNÉ STRAVY

Můžeme Vám asistovat při přípravě snídaně, svačiny, oběda i večeře. Ohřejeme a nakrájíme Vám jídlo, případně Vám jej rozmixujeme a podáme.

  

 

POMOC PŘI ZAJIŠTĚNÍ CHODU DOMÁCNOSTI

Pomůžeme Vám nakoupit (pomoc s výběrem zboží, s nákupním vozíkem, odnesení tašek) či Vám nakoupíme. Pomůžeme Vám vyprat a vyžehlit prádlo.

 

 

ZPROSTŘEDKOVÁNÍ KONTAKTU SE SPOLEČENSKÝM PROSTŘEDÍM

Po dohodě Vám zajistíme doprovod na Vámi požadované místo. Doprovodíme Vás na nákup, k lékaři, na úřad... Pomůžeme Vám vyřídit administrativní záležitosti - pošta, úřady.

  

ZÁKLADNÍ SOCIÁLNÍ PORADENSTVÍ

Když si s něčím nebudete vědět rady, poradíme, nasměrujeme nebo zprostředkujeme potřebné služby a odborníky. Poradíme vhodné pomůcky pro co největší zachování Vaší soběstačnosti.

Základní sociální poradenství zabezpečujeme zdarma každému, kdo se na nás obrátí.

 

 

FAKULTATIVNÍ SLUŽBY (DOPRAVA KLIENTŮ)

Odvezeme Vás, kam budete potřebovat po Žamberku, ale i mimo Žamberk osobním vozidlem či speciálně upraveným automobilem se zvedacím zařízením pro vozíčkáře.