Centrum sociální péče Žamberk

Pečovatelská služba Žamberk

Usnadňujeme život klientů podporou a pomocí dle jejich potřeb...... aby mohli žít ve svých domácnostech navyklým způsobem života

Novinky

KDE NÁS NAJDETE? Centrum sociální péče  /  Albertova 357  /  564 01 Žamberk


Malé ohlédnutí za uplynulými Kavárnami v Penzionu

V dubnu jsme se společně naladili na období nadcházejících Velikonoc, pozvání do Kavárny přijal pan farář Wieslaw Kalemba. Promluvil o velikonočním poselství a také zavzpomínal na své mládí v Polsku. V druhé části si každý návštěvník mohl vyrobit rozkvetlý papírový květináč sloužící např. jako dekorace na jídelní stůl.  

Do květnové Kavárny přišly rozdávat úsměvy členky skautského oddílu ze Žamberka pod vedením Terezie Duškové. Nejprve si všichni zúčastnění zahráli společenskou hru HÁDEJ KDO?, a pak se vyráběla krásná srdíčka z korálků. Na závěr nám skautky něco málo o sobě řekly a zakřičely své družinové pokřiky. Toto odpoledne bylo ukázkou toho, jak moc obohacující může být propojení generací.

Na červnovou Kavárnu přijal pozvání Jan Hovorka ze ZUŠ Žamberk a přivedl si s sebou další čtyři muzikanty a zpěváky, jejichž vystoupení bylo plné energie, mládí a hudební zdatnosti. Červnová Kavárna tak rozezněla nejen společenskou místnost Penzionu, ale i přilehlé chodby. Milé vystupování a energie, kterou mezi nás vnesli, vykouzlily nejednomu návštěvníkovi úsměv na tváři. Při závěrečné děkovačce organizátorky požádaly, zda by se toto koncertování v rámci Kaváren mohlo stát tradicí. 

V červenci nás přijel potěšit a rozesmát imitátor pan Václav Faltus. Vyprávěl spoustu veselých historek z natáčení, imitoval hlasy různých známých osobností, mezi kterými nechyběli herci, politici či zpěváci. Ze společenské místnosti Penzionu se po celou dobu ozývala radost a smích. Velmi si vážíme toho, že si ve svém nabitém programu našel čas na tuto návštěvu. 

Všem účinkujícím tímto moc děkujeme za skvělá vystoupení a jsme rádi, že mezi nás do Penzionu přišli šířit milé slovo, dobrou náladu a radost. Děkujeme také všem dobrovolnicím, které Kavárny obětavě a s elánem připravují!

 

      Za spokojené návštěvníky Lucie Hlásecká